САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

• ПДФ

На седници Ректорског колегијума у проширеном саставу Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици која је одржана 24. септембра 2021. године, сагледана је тренутна епидемијска ситуација и донети су следећи закључци:

1. На свим факултетима у саставу Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици процес одржавања испита наставља се према унапред утврђеном плану. Испити ће бити одржавани у терминима о којима су студенти благовремено обавештени, уз максимално одступање од 24 часа, уз стриктно поштовање епидемијских мера у циљу заштите од корона вируса;

2. Трећи рок за упис студената на основним академским и интегрисаним студијама одвија се по плану и биће реализован до 30. септембра, сходно Одлуци Сената Универзитета у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици, у терминима одређеним од стране Факултета и објављеним на њиховим званичним интернет страницама;

3. Настава на свим факултетима у саставу Универзитета почиње 4. октобра 2021. године, непосредним извођењем за студенте прве године студија. За студенте осталих година студија настава ће кренути у терминима о којима ће студенти бити благовремено обавештени. У складу са препорученим епидемијским мерама, настава за студенте виших година студија биће организована по комбинованом моделу или у потпуности онлајн, о чему ће факултети у саставу Универзитета одлуку доносити благовремено, поштујући препоруке ресорног министарства.

Све детаљније информације Факултети ће објављивати благовремено на својим званичним интернет страницама.

ИЗ РЕКТОРАТА УНИВЕРЗИТЕТА

Последње ажурирано четвртак, 30 септембар 2021 19:24